(S)Punem vorbele si verbele pe limba ta

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Avem oare o metoda secreta? Stim noi mai bine decat ceilalti cum se face si se drege? Clar, nu. Mai curand este vorba despre:

- a vorbi la curs, acasa, in vacanta, oricand si oricunde putem in limba engleza sau germana smile

- a face cursuri interactive in care cursantii sa descopere singuri cuvinte si reguli;

- a nu face prelegeri... De ce? Limba este un muschi, ca sa functioneze bine, are nevoie de cat mai mult exercitiu. La o prelegere, singurul care se antreneaza este profesorul, deci...

- folosirea de materiale de curs care sa fie despre ziua de astazi, despre acum;

- sa nu facem grupe mari: noi ne-am dori maxim 4 cursanti in grupe;

Vrei sa incepi? Te ateptam la curs, dar pana atunci poate ca doresti sa iti antrenezi limba, asa ca iti recomandam sa te uiti la acest video :)

Pe curand si in sala de curs,

Eleven